Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ilk 3 ayda 369,5 milyon lira hibe desteği sağladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), bu yılın ilk 3 ayında toplam 949 proje için 369,5 milyon lira hibe desteği sağladı. Hibe oranı projeye göre yüzde 40 ve yüzde 70 arasında değişiyor. TKDK mümkün olduğunca 18-40 yaşındaki genç nüfusun köyden şehre olan göçünü engellemek için ilave hibe veriliyor.

Bunun yanında kadın girişimcilerimize daha fazla yardım edilmeye çalışılıyor. TKDK’nun amacı; modern ve hijyenik tesislerin kurulumunu sağlamak, sürdürülebilir yatırımların gerçekleştirilmesi, kırsalda ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilerek istihdamın artırmaktır.

TKDK hibelerinden daha fazla bilgi almak isteyen vatandaşlar, “444 85 35 TKDK Yardım Masası” hattını arayarak veya “www.tkdk.gov.tr” internet adresinden bilgi edinebiliyorlar.

Desteklenen iller ise şöyle:

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van ve Yozgat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir